Hirm varasemalt kogetud valude taasesinemise ees põhjustab meie kehas alateadlikke sunnitud hoiakuid, mis on tihti vägagi ebaloomulikud. Mida kauem oma keha ignoreerime, seda “kroonilisemaks” muutuvad meie harjumused, kuni lõpuks otsustame, et meie keha ongi haige. Mingil hetkel on vale asend mugavam. Loomulikku asendisse minek tekitab palju ebamugavust ja valu. Seda tehakse vaid korraks venitamise käigus, saades kinnitust, et ikka on valus. Õpi oma keha tunnetama, et näha, kas vanad probleemid veel eksisteerivad või on see vaid fantoomvalu. Suured valuaistingud on salvestunud varasemate traumade ja läbielamiste mõjul teatud kohta kehas. Kui vanad traumad tuvastada ja need ilma reageerimata läbi töötada, on tulemuseks vabadus. Massaaži käigus on normaalne kogeda lapsepõlve mälestusi ja sellega seostuvaid emotsioone. Enamus meie harjumustest ja hirmudest said alguse just sealt. Iga järgmine emotsiooni kogemine on vaid koopia kõige ekstreemsemast varem kogetud analoogsest emotsioonist. Kui puudub varasem kogemus, siis ilmselt puudub ka vastav tugev emotsionaalne reaktsioon.

Kunagi tundsid kuskil valu, seega see koht on nüüd haige. Taoline uskumus kestab täpselt nii kaua, kuni liigud aeglaselt ja tähelepanelikult selle valutunde allikasse, et vaadelda, kas probleem veel eksisteerib või ei. Samuti esinevad eri kehaosades pinged sageli samaaegselt. Seega puudub selgus, mis on tegelik põhjus. Värinat tekitab nii külm kui hirm. Kas saad olla kindel, et talvekuud ei tekita sinus emotsionaalset stressi, kuna keha ajab külma mõju segi hirmutundega?
On ka tõenäoline, et soolestikus liigset gaasi tekitav toit loob valu kõhus, aga valu tunneme hoopis mujal, tihti varasemate traumade juures. Suures pingeseisundis annab esimesena märku keha nõrgim osa. Korduvat valu peavad inimesed juba tervisehädaks. Toitumisharjumused on inimestel üpris püsivad. Toidu valik mõjutab meie meeleolu, aktiivsust, vastupidavust ja tähelepanu. Selgita, mis toiduaine ebamugavust tekitab ja proovi elada ilma.

Keha pinged ei ole seotud vaid füüsisega ning lihastega. Kui tunned tööl stressi nt ajapuudusest, tunned peagi õlgades või seljas valu. Sinu aju võimekus on tohutu, aga sadu probleeme suudab ta korraga lahendada vaid ilma emotsioonide lisamiseta. Iga emotsioon paneb keha vastavalt eelnevalt õpitule automaatselt toimima ning teatud lihaseid pingestama. Kui oled pidevalt emotsionaalne, oled ilmselt ka pinges. Pinged tekitavad mõtteid ja need omakorda emotsioone. Olulisim meie keha jaoks on neid automaatseid reaktsioone ära tunda ja hallata. Vastasel juhul oled oma emotsioonide ori ning lihtsasti mõjutatav.
Suur roll on ka mõtetel oma keha suhtes. Kui lepid tõsiasjaga, et keha seisukord on halb, siis puudub sul motivatsioon end aidata. Kui kaua sa tahaksid elada ja kuidas? Kas on midagi, mis piirab sinu rõõmu, kuid mida on lihtne likvideerida? Alusta pisikestest sammudest.
Kui elus puudub eesmärk, siis puudub ka soovitud tulemus. Elu mängib sinuga ruletti, saad suvalisi kogemusi. Kui positiivsetes kogemustes näed vaid vigu ja negatiivsed kogemused viivad sind viha ja ahastuseni, kaotad sa peagi kontrolli ning elad end välja täiesti suvaliselt, tehes haiget nii endale kui teistele. Samas ei ole keegi süüdi neis reaktsioonides. See on vaid õpitud harjumus raskusi (ka teiste probleeme) endaga mõtetes kaasas kanda. Aitan sul neid harjumusi ja hirme tuvastada ning vabastada.

Oluline on saada sinu täielik usaldus. Kui inimene kogeb veidigi hirmu, viib see keha ja alateadvuse kaitseolekusse, kus paranemine aeglustub. Seetõttu on viimaste aastate uudised suurendanud tohutult inimeste haigestumist. Kiireima tulemuse nimel tuleb saada vabaks kõikidest mõtetest. Kas oled valmis midagi uut kogema? Kindlustunde saan tagada algse vestluse käigus. Pead olema valmis leppima sellega, mida tunned, ning seda vajadusel väljendama. Mida kauem annad endale aega mõelda, mida teine inimene sinu arvates valesti teeb, seda kauem raiskad väärtuslikku aega oma elust. Ütle see välja või unusta teema ja mine eluga edasi.
Samuti vajan ma Sinu täielikku tähelepanu. Pühendu alati täielikult hetkes toimuvasse.

Põrsast kotis ei osteta. Samas ei ole kasu kellegi soovitusest ega arvamusest. Kui järgid arvamusliidreid, elad sa kellegi teise elu. Kas võib eeldada, et kvantmassaaž ka teile sobib, kui me ei näe isegi värve ühtmoodi? Otsusta sisetunde järgi.

Go to Top